Juvederm® VOLUMA lifting

Lifting bez skalpela!

Chcecie wyglądać pięknie i młodo? Chcecie pozbyć się zmarszczek, bruzd i wymodelować owal twarzy? Dziś możecie zrobić to bezboleśnie i bez użycia skalpela!

Juvederm® VOLUMA to nowoczesny i wyjątkowy preparat do przywracania objętości i modelowania twarzy. Doskonale sprawdza się w modelowaniu:

– okolicy policzków
– okolic skroni i żuchwy
– bruzd nosowo-wargowych.
Unikalna formuła preparatu Juvederm® VOLUMA z lidokainą zapewnia doskonałe wypełnienie ubytków twarzy. Wypełnienia są bardzo naturalne, bezpieczne oraz trwałe. Dzięki zawartości lidokainy zabieg jest bezbolesny i bezpieczny, a jego efekty są natychmiastowe!

Już dziś możecie umówić się na zabieg, który pozwoli Wam wymodelować owal twarzy i poczuć się młodziej. Dzięki zastosowaniu cieniutkich kaniul, zabieg jest mało inwazyjny, co sprawia, że po zabiegu możecie wrócić do normalnego funkcjonowania bez sińców i bólu.

Usieciowany kwas hialuronowy 20 mg

Roztwór fosforanu pH 7,2 q.s.p. 1 g

Jedna strzykawka zawiera 2 ml preparatuJuvéderm™ VOLUMA™.

OPIS
Juvéderm™ VOLUMA™ jest sterylnym, niepirogennym żelem fizjologicznym usieciowanego kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego. Ten żel znajduje się w jednorazowej strzykawce z podziałką. Każde opakowanie zawiera 1 strzykawkę z preparatem Juvéderm™VOLUMA™, 2 jednorazowe igły 23G1” U.T.W (Ultra Thin Wall), 2 jednorazowe cannule 18 G, 70 mm przeznaczone do wstrzyknięcia preparatuJuvéderm™VOLUMA™, ulotkę i zestaw etykietek dla lekarza i pacjenta w celu zapewnienia identyfikacji drogi
produktu.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA
Juvéderm™ VOLUMA™ to wstrzykiwany implant służący do przywracania objętości twarzy.

PRZECIWWSKAZANIA
• Nie należy wstrzykiwać preparatu Juvéderm™VOLUMA™ w okolicach oczodołów (powieka, podkrążenie oczu, kurze łapki) i gładzizny, czy też ust.

• Nie należy wstrzykiwać preparatu Juvéderm™ VOLUMA™ do naczyń krwionośnych (dożylnie).

• Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

• Nie należy stosować preparatu Juvéderm™ VOLUMA™:

• u pacjentów ze skłonnościami do wytwarzania blizn hipertroficznych,

• u pacjentów z nadwrażliwością na kwas hialuronowy,

• u kobiet w ciąży lub karmiących,

• u dzieci,

• Nie należy stosować preparatu Juvéderm™ VOLUMA™ w miejscach, gdzie występują problemy skórne typu zapalenie i/lub infekcja (trądzik, opryszczka…).

• Juvéderm™ VOLUMA™ 
nie powinien być stosowany jednocześnie z leczeniem laserowym, głębokim peelingiem chemicznym lub dermabrazją. W przypadku peelingu powierzchniowego nie zaleca się wstrzykiwania, jeżeli wywołuje to mocną reakcję zapalną.

ZALECANE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
• Juvéderm™ VOLUMA™ jest przeznaczony wyłącznie do iniekcji podskórnych, nad okostną lub do głębokiej warstwy skóry. Technika wykonywania iniekcji i jej głębokość różnią się w zależności od miejsca, w którym jest wykonywany zabieg.

• Brak danych klinicznych na temat skuteczności i tolerancji w przypadku iniekcji preparatu Juvéderm™ VOLUMA™ w miejscu, w którym był już stosowany inny wypełniacz. Zaleca się nie wykonywać iniekcji w miejscu, w którym był umieszczony implant stały.

• Brak danych klinicznych na temat skuteczności i tolerancji w przypadku iniekcji preparatu Juvéderm™ VOLUMA™ u pacjentów, u których występują okoliczności poprzedzające chorobę lub choroba autoimmunologiczna. Zatem lekarz powinien podejmować decyzję o zastosowaniu tego produktu indywidualnie w każdym przypadku, w zależności od rodzaju choroby, zaleconego leczenia oraz powinien zapewnić takim pacjentom szczególną opiekę. Zaleca się przede wszystkim dwukrotne wykonanie wstępnej próby u tych pacjentów oraz zaniechanie iniekcji, jeżeli choroba jest w stadium rozwoju.